19th Conference on Translation, Interpreting, LSPs and Cultural Studies oraz 4th East European Consortium of Korean Studies (EECKS) and the International Conference on East Asian and Korean Studies

W dniach 27-29 czerwca 2024 w Pałacu w Gułtowach odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa zorganizowana z inicjatywy prof. UAM dr hab. Aleksandry Matulewskiej:
Współorganizatorami wydarzenia były uczelnie partnerskie:
Yonsei University, Seoul, Korea;
Inha University, Inchon, Korea;
Korea National Open University, Seoul, Korea;
Hankuk University of Foreign Studies, Yongin / Seoul, Korea;
University of Split, Chorwacja.
W wydarzeniu udział wzięło ponad czterdzieścioro uczestników, którzy wygłosili referaty w językach angielskim, niemieckim i koreańskim.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego w składzie:
prof. UAM dr hab. Aleksandra Matulewska – Przewodnicząca,
wraz z zespołem:
prof. UAM dr hab. Joanna Kic-Drgas,
prof. UAM dr hab. Kyong-geun Oh,
prof. Kangsok Cho, PhD,
prof. Ferit Kılıçkaya, PhD,
prof. Jong-seong Park, PhD,
prof. Kyungsup Woo, PhD,
dr Barbara A. Jańczak,
dr Artur Urbaniak,
Soonmo Yang, PhD
mgr Elwira Wilczyńska, MA
pragniemy złożyć podziękowania wszystkim uczestnikom za owocne obrady oraz budującą i życzliwą atmosferę współpracy naukowej, natomiast pani Prorektor Katarzynie Dziubalskiej-Kołaczyk, panu Prorektorowi Tadeuszowi Wallasowi oraz pani Dyrektror ILS Danucie Wiśniewskiej za wsparcie organizacji tego wydarzenia.