Ogłoszenie o Walnym Zebraniu Koła Naukowego Studentów i Studentek Lingwistyki Stosowanej wraz z prezentacją poszczególnych Sekcji

Opiekunka Koła: dr Katarzyna Bieniecka-Drzymała,

kontakt: K.Drzymala@amu.edu.pl

Dnia  5 marca 2024 w godzinach 11.30 - 13.00

w sali C1

odbędzie się spotkanie Koła Naukowego Studentów i Studentek ILS, na którym odbędzie się prezentacja poszczególnych Sekcji oraz Walne Zebranie Koła. W pierwszej części, od 11.30 do ok. 12.00 odbędą się krótkie prezentacje (max 5 min na sekcję), podczas której opiekunowie i członkowie poszczególnych Sekcji opowiedzą o tym, czym zajmuje się Sekcja i zaproszą do niej studentów. W drugiej części odbędzie się właściwe Walne Zebranie, na którym nastąpią wybory nowych władz Koła oraz procedowanie pozostałych punktów obrad.

Członkiem KNSLS mogą być: studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Instytutu Lingwistyki Stosowanej UAM.

Dołączenie do wybranej Sekcji Koła to szansa na poszerzenie wiedzy w zakresie poszczególnych specjalizacji, rozwijanie Państwa zainteresowań, a także integracja  środowiska studentów. Na organizację  seminariów i zjazdów naukowych oraz udział w imprezach organizowanych przez inne ośrodki naukowe można pozyskać środki finansowe w ramach coraz liczniejszych projektów wspierających studencką działalność naukowo-badawczą. Działalność w Kole Naukowym to również atrakcyjna pozycja w przyszłym CV czy atut podczas ubiegania się o miejsce w Szkole Doktorskiej.

Serdecznie Państwa zapraszamy na to spotkanie i dołączanie do wybranych Sekcji 😊

Aktualnie działające lub zadeklarowane Sekcje KNSLS (alfabetycznie):

Sekcja Badań nad RóżnicamiIndywidualnymi

Opiekunowie: dr Jakub Przybył, kontakt:jakub.przybyl@amu.edu.pl; dr Katarzyna Bieniecka-Drzymała, kontakt: K.Drzymala@amu.edu.pl

Sekcja Filologii regionów (europejskiego i azjatyckiego)

Opiekunowie: dr Piotr Grablunas, kontakt: piotr.grablunas@amu.edu.pl; dr Daria Zozula, kontakt: dariaz@amu.edu.pl

Sekcja Frazeologiczna

Opiekunki: dr Joanna Woźniak, kontakt: woa@amu.edu.pl; dr Elżbieta Dziurewicz, kontakt: edziu@amu.edu.pl

Sekcja Kultura i Media niemieckojęzyczne

Opiekunki: prof. UAM dr hab Camilla Badstubner-Kizik, kontakt: cbkizik@amu.edu.pl, dr Marta Janachowska-Budych, kontakt: maja@amu.edu.pl

Sekcja ludologiczna/Poznańskie Koło Polskiego Towarzystwa Badania Gier przy ILS UAM,

Opiekun/Przewodniczący: dr Augustyn Surdyk, kontakt: SurdykMG@amu.edu.pl, www.PTBG.org.pl