Na Wydziale Neofilologii UAM otwarto laboratorium badań komunikacji multimodalnej MULTICO

Na Wydziale Neofilologii UAM otwarto laboratorium badań komunikacji multimodalnej MULTICO, powstałe w ramach projektu "Cyfrowa infrastruktura badawcza dla humanistyki i nauk o sztuce DARIAH-PL".

Wstęgę przecięła prof. Katarzyna Klessa, kierowniczka projektu na UAM oraz dziekan Wydziału Neofilologii prof. Krzysztof Stroński, a prelekcję o empirycznych badaniach komunikacji multimodalnej wygłosił koordynator laboratorium, prof. Maciej Karpiński. Wraz z nim infrastrukturę laboratorium oraz powstający dzięki niej korpus multimodalny przedstawił zespół laboratorium: dr hab. Ewa Jarmołowicz-Nowikow, prof. Janusz Taborek, prof. Katarzyna Klessa oraz mgr Michał Piosik.

Facebook  Życie Uniwersyteckie

fot. Adrian Wykrota