Międzynarodowa Szkoła Letnia Tłumaczenia TRANS 2022 w Mariborze w Słowenii

W dniach 28.08.-4.08.2022 odbyła się 9. Międzynarodowa Szkoła Letnia Tłumaczenia TRANS 2022 w Mariborze w Słowenii w ramach sieci Ceepus.

ILS reprezentowały dr Hanka Błaszkowska jako wykładowczyni oraz mgr Karolina Ostrowska, tegoroczna absolwentka lingwistyki stosowanej. Tematem szkoły oraz towarzyszącego jej sympozjum był przekład w dobie globalizacji. Uczestniczki wzięły udział w licznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców przekładu z uczelni objętych programem Ceepus oraz przez tłumaczy z Parlamentu Europejskiego. Zajęciom towarzyszył ciekawy program kulturalny. Współpraca ILS w ramach sieci Ceepus trwa już od roku 2012. Inicjatorką i koordynatorką programu w ILS jest prof. Agnieszka Błażek.