mgr Kamil Długosz

Edytor serii Dysertacje Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu
Członek Wydziałowego Kolokwium Dydaktycznego

Podstawowe dziedziny badań naukowych
Wielojęzyczność, psycholingwistyka, przyswajanie języków drugich (i kolejnych), glottodydaktyka, gramatyka generatywna

Dydaktyka
Praktyczna nauka języka niemieckiego

Pobyty badawcze
07-08.2011 Stypendium DAAD - Uniwersytet Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze

Współpraca międzynarodowa
03-06.2016 Projekt historioznawczy Wege nach Osteuropa: Erinnerungskultur in Deutschland und bei seinen östlichen Nachbarn, Ruhr-Universität Bochum

2016-2018 Projekt badawczy Polsko-niemiecki bilingwizm dzieci: wiek rozpoczęcia przyswajania języka a sukces długoterminowego rozwoju językowego, Universität Greifswald
Finansowany przez NCN i DFG w ramach konkursu BEETHOVEN – UMO-201 4/1 s/G/H56 104521
Kierownik po stronie polskiej – Prof. UAM dr hab. Aldona Sopata
Kierownik po stronie niemieckiej – Prof. Bernhard Brehmer
www.chibi.home.amu.edu.pl

Publikacje
Długosz, K. (2017). Die Relation zwischen kognitiven Faktoren und Code-Switching im Fremdsprachenunterricht: Psycho‒ und neurolinguistische Dimensionen. Studia Niemcoznawcze, LVIX. (w druku)

Długosz, K. (2017). Zum Einfluss von soziopragmatischen Faktoren auf Code-Switching. In: Język w Poznaniu IX. (w druku)

Długosz, K. (2016). Auf der Suche nach einer grammatischen Erklärung des Code-Switching: empirische Überprüfung ausgewählter syntaktischer Beschränkungen und der Triggering-Hypothese. Lublin Studies in Modern Languages and Literature, 40(1), 55-64.