Koło naukowe. Sekcja Tłumaczeń Literackich

Spotkania Sekcji Tłumaczeń Literackich organizowane są przez Zakład Dydaktyki i Kultury Mediów i są okazją do omówienia różnych aspektów przekładu literackiego. Mają umożliwić studentom omawianie potencjalnych trudności w przekładzie, a tym samym ułatwić wymianę poglądów w przyjaznej atmosferze. Studenci mają także możliwość prezentacji wyników prowadzonych przez siebie badań, otrzymują wsparcie i pomoc. Jeśli więc ciekawi Cię, jak można oddać w przekładzie elementy stanowiące źródło potencjalnej nieprzekładalności, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak nawiązać współpracę z polskimi wydawnictwami, oraz czego redaktorzy i rynek książki oczekuje od tłumaczy literatury – dołącz do nas!

Spotkania sekcji odbywają się raz w miesiącu we wtorki.

Bliższych informacji udziela dr Anna Urban Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.