dr Marta Zawacka-Najgeburska

Dawno temu ukończyłam filologię angielską na Wydziale Neofilologii UAM, zaraz potem Podyplomowe Studium Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, a całkiem niedawno Podyplomowe Studium Przekładu Medycznego na Uniwersytecie Gdańskim, a także wiele kursów i szkoleń z zakresu tłumaczenia prawniczego, ekonomicznego i medycznego. Jestem dydaktykiem z wykształcenia (byłam na specjalizacji nauczycielskiej) i powołania. Jestem także tłumaczem przysięgłym języka angielskiego, specjalizuję się w tłumaczeniach medycznych i prawniczych.

Telefon:
0618292930, pokój 311 Collegium Martineum

Aktualne stanowisko i funkcje
starszy wykładowca
Członek zespołu ds. promocji Wydziału Neofilologii
Osoba odpowiedzialna za promocję ILS

Dydaktyka
praktyczna nauka języka angielskiego, tłumaczenie tekstów użytkowych, tłumaczenie specjalistyczne, proseminarium, seminarium licencjackie

Spis publikacji

Monografie:
2016            Zawacka-Najgeburska, M. Adaptations in Infant-directed Speech: A Case Study. Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM.

Monografie zbiorowe:
2019           Kic-Drgas, J., Zawacka-Najgeburska, M. (red.) (w druku) Fachsprachen                   inder Didaktik und Translatorik: Theorie und Praxis. Frankfurt am                           Main/Bern: Peter Lang.

Redakcja czasopism:
2019            Kic-Drgas, J., Zawacka-Najgeburska, M. (red.) (2019). New trends in LSP teaching. Neofilolog 51(2).

Artykuły w czasopismach naukowych i rozdziały w monografiach

2011                     “The growth of vocal-auditory communication skills in infancy”. W zbiorze: Puppel, S. (red.).Transkomunikacja. Scripta de Communicatione Posnaniensi.Tom 3. Poznań: KEKO UAM. 177-193.

2010                    “Developmental changes in formal features of infant-directed speech in the first year of life: mother-father differences”.  W zbiorze: Grodzki, E. I K. Colombo (red.). Language, culture, and politics. Deer Park, New York: Linus Publications.

2007                    “Imitation and communication: a developmental perspective.” W zbiorze:  Puppel, S. (red.). Społeczeństwo-kultura-język. W stronę interakcyjnej architektury komunikacji. Poznań: KEKO UAM. 147-162.

2005                    “The role of prosody in mother-infant communication in the first year of life.  Scripta Neophilologica Posnaniensia. Tom VII. 241-262.