DACHL-EULEN - pierwsza edycja konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.


DACHL-EULEN*  to konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego organizowany przez Zakład Dydaktyki Kultury i Mediów w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obejmuje on zagadnienia z zakresu historii, geografii oraz kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Księstwa Liechtenstein oraz Luksemburga i jest dedykowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Tegoroczna pierwsza edycja DACHL-EULEN będzie jednoetapowa i odbędzie się 09.04.2019 (wtorek) o godz. 11.30 w Collegium Novum UAM (al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań). 60-minutowy test będzie składał się z otwartych i zamkniętych pytań w języku niemieckim. Chęć udziału należy zgłosić mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.03.2019.
Wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do DACHL-EULEN otrzymają w dniu konkursu zaświadczenia o uczestnictwie w konkursie.  Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie www.ils.amu.edu.pl w dniu 15.04.2019, a zwycięzcy zostaną dodatkowo powiadomieni drogą mailową. Wręczenie nagród odbędzie się 17.04.2019 (środa) o godzinie 10.00 w Collegium Novum UAM.
Dla chętnych nauczycieli, w trakcie trwania konkursu, przewidziane są 45-minutowe warsztaty dydaktyczne (dotyczące nauczania historii, kultury i literatury krajów obszaru niemieckojęzycznego) oraz drobny poczęstunek.
Inicjatywa odbywa się przy wsparciu Dziekan Wydziału Neofilologii, Dyrekcji Instytutu Lingwistyki Stosowanej, DAAD oraz Instytutu Austriackiego. Podjęte zostały starania o wsparcie przez Instytut Goethego w Warszawie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
 
Zapraszamy serdecznie.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego DACHL-EULEN
 
 
dr Elżbieta Dziurewicz
 
 
* Skrót DACHL pochodzi od pierwszych liter nazw krajów niemieckojęzycznych: D = Deutschland; A = Österreich (z łac. Austria), CH = die Schweiz (z łac. Confoederatio Helvetica), L = Liechtenstein/Luxemburg.

 
 
 


Kontakt
Wydział Neofilologii
Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM
al. Niepodległości 4,
61-874 Poznań
                             
Sekretariat
tel. +48 61 829 29 25
fax. +48 61 829 29 26
                             
Webmaster
Mateusz Ławniczak
mateusz@amu.edu.pl
                             
Media społecznościowe