Studentki lingwistyki stosowanej w Zamku Trebnitz i oficjalne porozumienie o współpracy Instytutu Lingwistyki Stosowanej ze Stowarzyszeniem Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań

W ramach tej współpracy cztery studentki III roku (SLIC) lingwistyki stosowanej, pod opieką mgr Anny Berezowskiej wzięły udział w 18. Polsko-Niemieckim Forum Wymiany Młodzieży, które odbyło się w dniach 22.05.-24.05.2019 w Zamku Trebnitz. Za organizację odpowiedzialna była pani Magdalen Antoniewicz, Koordynatorka Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę. Podczas konferencji omawiano możliwości odbycia praktyk za granicą przez młodzież ze szkół zawodowych oraz ich dofinansowanie jak również sposoby sprawdzenia progresu po ich odbyciu. W ciągu trzech dni uczestnicy wysłuchali wielu ciekawych referatów, wzięli udział w warsztatach oraz w międzykulturowym wieczorze z muzyką i tańcem.
Olga Kondratowicz, Maja Matuszewska, Anna Pawlata i Aneta Polaczek pełniły podczas warsztatów rolę pośredników językowych (POL-NIEM-POL) oraz pomagały w organizacji i moderowaniu całej konferencji. Miały one również okazję podpatrzeć warsztat pracy profesjonalnych tłumaczy oraz otrzymać od nich nieocenione wskazówki dotyczące wykonywania tego zawodu. Zarówno uczestnicy, jak i nasze studentki wrócili do domów bogatsi o nowe doświadczenia i kontakty.
Należy podkreślić, że współpraca między Instytutem Lingwistyki Stosowanej a Stowarzyszeniem Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkańtrwa już od wielu lat i przybiera różnorodne formy. Miejmy nadzieję, że dzięki jej sformalizowaniu będzie równie lub jeszcze bardziej owocna niż do tej pory i skorzystają na niej zarówno studenci jak i pracownicy ILS oraz Zamku Trebnitz.

Anna Berezowska, Olga Kondratowicz, Maja Matuszewska, Anna Pawlata, Aneta Polaczek

Zdjęcia: Anna Berezowska, Aneta Polaczek