Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Rosja oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Współpraca z Rosją

Instytut Lingwistyki Stosowanej od kilku lat prowadzi intensywną współpracę  naukową z uniwersytetami w Federacji Rosyjskiej. Jesteśmy m. in. członkiem Laboratorium Interkulturowego, prowadzącego w międzynarodowym zespole (Niemcy, Rosja, Białoruś, Armenia, Kazachstan) interdyscyplinarne badania nad zjawiskiem interkulturowości. W związku z coraz większym zainteresowaniem językiem rosyjskim i Rosją oferujemy także naszym studentom możliwość realizacji jednosemestralnych staży na Uniwersytecie im. Niekrasowa w Kostromie (Rosja). Naszym bezpośrednim partnerem jest Wydział Filologii ww. uniwersytetu. Dla celów wymiany studentów i naukowców nawiązaliśmy także współpracę z Ałtajską Akademią Pedagogiczną w Barnaule w Rosji. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą uniwersytetów i proszę o kontakt osobisty.

Agnieszka Błażek
{gallery}Rosja{/gallery}