Czytelnia Instytutu Lingwistyki Stosowanej BFN

Collegium im. H. Cegielskiego
ul. 28 Czerwca 1956 r., nr 198
tel. :  +48 61 829 29 32

kierownik:  kustosz,  mgr Elżbieta Piasecka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
pracownik: st. bibliotekarz, mgr Agnieszka Kuśnierkiewicz  (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Czytelnia otwarta:

Czytelnia Instytutu Lingwistyki Stosowanej  otwarta :
poniedziałek, czwartek, piątek:  8.30 - 15.00
wtorek i środa:                        8.30 - 18.00
sobota 11.00 – 15.00 (w czasie sesji zjazdowych   studentów niestacjonarnych)

Czytelnia ILS w środę 21 czerwca będzie nieczynna z powodu wyjazdu służbowego pracowników

Aktualne informacje o pracy Czytelni w dniach wolnych od nauki znajdują się w zakładce KOMUNIKATY

Czytelnia Instytutu Lingwistyki Stosowanej od 2008 roku działa w strukturze Biblioteki Filologicznej Novum Wydziału Neofilologii i Wydziału Anglistyki.

Została założona w 1989 roku  jako Biblioteka przy Katedrze Glottodydaktyki.
Następnie pracowała jako Biblioteka Katedry Glottodydaktyki i Translatoryki, a od 2005 roku Biblioteka Instytutu Lingwistyki Stosowanej.

Obecnie gromadzi 12 tys. książek i czasopism oraz zbiory specjalne, w tym medialne. Specjalistyczny księgozbiór obejmuje pozycje polskie i obcojęzyczne, przeważnie niemieckie, z zakresu: lingwistyki, glottodydaktyki, translatoryki, komunikacji i mediacji interkulturowej, słowniki, leksykony, encyklopedie i podręczniki do nauki języków: niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego i łaciny.

Czytelnia dysponuje 20 miejscami oraz 3 stanowiskami z dostępem do Internetu oraz  OPAC (On-line Public Access Catalog). Pracuje w systemie komputerowym Horizon.
Udostępnia katalogi: tradycyjny i elektroniczny.

Katalog tradycyjny, kartkowy: alfabetyczny i rzeczowy obejmuje księgozbiór gromadzony do 2000 roku, czasopisma fachowe oraz zbiory specjalne.

Katalog elektroniczny (wspólny dla wszystkich bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UAM): obejmuje księgozbiór CILS oraz czasopisma fachowe.
Katalog on-line jest dostępny z każdego komputera posiadającego połączenie z Internetem, do odszukania przez adres Biblioteki Uniwersyteckiej: www.lib.amu.edu.pl

Szybkie linki: