Posener Beiträge zur Angewandten Linguistik

Seria wydawnicza Posener Beiträge zur Angewandten Linguistik pod redakcją prof. Waldemara Pfeiffera oraz prof. Camilli Badstübner-Kizik ukazuje się od 2011 roku w wydawnictwie Peter Lang Internationaler Verlag für Wissenschaften. Celem serii jest publikacja ciekawych nowych pozycji z dziedziny szeroko pojętej lingwistyki stosowanej oraz inicjowanie dyskusji i wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku naukowym. Seria poświęcona jest badaniom z zakresu dydaktyki języków obcych, wielojęzyczności i wielokulturowości, dydaktyki literatury, mediów i kultury o implikacjach glottodydaktycznych, a także komunikacji i mediacji interkulturowej oraz translatoryki ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowej i Wschodniej i jej różnorodności językowej. Seria uwzględnia badania z obszaru językoznawstwa kontrastywnego, jak również pragma-, socjo- i psycholingwistyki z wyraźnym podkreśleniem ich implikacji dydaktycznych. Przewiduje się publikacje rozpraw doktorskich i habilitacyjnych, innych monografii, prac zbiorowych i materiałów konferencyjnych, w tym opartych na materiale empirycznym o charakterze interdyscyplinarnym i stanowiących przyczynek do dalszych badań innowacyjnych. Językami publikacji są języki niemiecki i angielski, a w tematycznie uzasadnionych przypadkach również inne języki.

Academic Advisory Board / Wissenschaftlicher Beirat

Prof. Dr. Marianne Hepp, Universität Pisa
Prof. Dr. Hans-Jürgen Krumm, Universität Wien
Prof. Dr. Kazimiera Myczko, Adam-Mickiewicz-Universität  Poznań