Poznan Studies in Applied Linguistics / Posener Beiträge zur Angewandten Linguistik

Seria wydawnicza Posener Beiträge zur Angewandten Linguistik pod redakcją prof. Waldemara Pfeiffera oraz prof. Camilli Badstübner-Kizik ukazuje się od 2011 roku w wydawnictwie Peter Lang Internationaler Verlag für Wissenschaften. Od roku 2019 koedytorem serii jest prof. Maciej Karpiński. Tytuł serii od roku 2019 brzmi: Poznań Studies in Applied Linguistics / Posener Beiträge zur Angewandten Linguistik

Seria powstała w celu upowszechniania wyników badań naukowych poprzez publikowanie monografii i tomów zbiorowych z obszaru szeroko rozumianej lingwistyki stosowanej. Zakres tematyczny publikacji obejmuje zagadnienia nauczania języków obcych, wielojęzyczności, badań nad przekładem i nad językowymi aspektami kultury, mediacji, komunikacji multimodalnej, zastosowania zasobów i technologii języka pisanego i mówionego, zastosowawcze badania z zakresu psycholingwistyki, socjolingwistyki i pragmalingwistyki. Seria wydawnicza ma odzwierciedlać i promować nowe trendy w zastosowaniach wiedzy lingwistycznej. Do nadsyłania prac redaktorzy serii zachęcają szczególnie młodych naukowców, autorów prac interdyscyplinarnych oraz oryginalnych tekstów, przedstawiających zarówno badania empiryczne, jak i nowe podejścia teoretyczne.

Academic Advisory Board / Wissenschaftlicher Beirat

Prof. Dr. Dorothee Beermann Hellan,  NTNU Trondheim (Norway)
Prof. Dr. Silvia Bonacchi, Uniwersytet Warszawski (Poland)
Prof. Dr. Bernhard Brehmer, Universität Greifswald (Germany)