REKRUTACJA STUDIA II STOPNIA - MAGISTERSKIE 2021/2022

ŚCIEŻKI I SPECJALIZACJE Jesteś zainteresowany studiowaniem u nas? Przeczytaj, co Ci oferujemy! Jeśli masz dalsze pytania, wyślij je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!
Pełną listę przedmiotów, których będziecie się uczyć na każdym roku studiów, można znaleźć w zakładce: Dla studentów/Studia II stopnia/Program studiów.

FAQ
Czy muszę być absolwentem filologii, żeby móc studiować lingwistykę stosowaną na studiach drugiego stopnia?
Nie, przyjmujemy także osoby, które ukończyły inne studia niż studia filologiczne. Jedynym warunkiem jest znajomość języka na odpowiednim poziomie.

Jaki minimalny poziom języka jest wymagany na studiach 2 stopnia na lingwistyce stosowanej?
Na lingwistyce stosowanej z wiodącym językiem niemieckim wymagany poziom znajomości języka niemieckiego to przynajmniej B2, a języka angielskiego B1. Na lingwistyce stosowanej z wiodącym językiem angielskim wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej B2/C1, a języka niemieckiego na poziomie B1/B2.
Na ELLDO nie ma określonego poziomu znajomości, ale wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim, więc kandydaci powinni znać ten język na poziomie umożliwiającym uczestnictwo w zajęciach.

Czy jeżeli nie skończyłem/am filologii, to muszę jakoś udowadniać swoją znajomość języka?
Nie, kandydaci sami oceniają, jaki jest ich poziom znajomości języka.