Sekcja medioznawcza

Sekcja działa na podstawie inicjatywy studentów.

Opiekę nad sekcją sprawuje Zakład Dydaktyki Kultury i Mediów. Studenci oraz studentki wszystkich lat i specjalności mogą tu poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwijać swoje zainteresowania dotyczące mediów niemiecko-, anglo- i polskojęzycznych. W centrum zainteresowania znajdują się wspólnie wybrane zagadnienia oscylujące wokół filmu, prasy, wydawnictw, telewizji i nowych mediów, a także relacji transmedialnych. Preferowanymi formami pracy są prezentacje, dyskusje, kluby dyskusyjne, wycieczki oraz organizacja różnych wydarzeń i konferencji. Poprzez aktywność w sekcji studentki i studenci mają szansę poszerzyć swój warsztat metod badawczych związanych z lingwistycznymi aspektami szeroko pojętych mediów, rozwinąć swoją kompetencję medialną, nauczyć się świadomego obchodzenia się z mediami, a przede wszystkim zebrać cenne i nietuzinkowe doświadczenie, przydatne na studiach i w pracy.

Spotkania sekcji odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu po wcześniejszym ustaleniu.

Więcej informacji chętnie udzielą:

mgr Anna Berezowska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
prof. UAM dr hab. Camilla Badstübner-Kizik (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 


Kontakt
Wydział Neofilologii
Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM
al. Niepodległości 4,
61-874 Poznań
                             
Sekretariat
tel. +48 61 829 29 25
                             
Webmaster
Mateusz Ławniczak
mateusz@amu.edu.pl
                             
Media społecznościowe