dr Dorota Owczarek

Aktualne stanowisko i funkcje
starszy wykładowca, koordynator PNJA na 1-szym roku

Dydaktyka
Praktyczna Nauka Języka Angielskiego, Kulturoznawstwo Angielskiego Obszaru Językowego

Spis publikacji

Artykuły
Owczarek, Dorota. 2015. “The Female Self’s Experience of the Other”,Studia Anglica Posnaniensia: An International Review of English Studies. Poznań: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Volume 50, Issue 2-3, 95-110.
Owczarek, Dorota. 2015. “Advanced FL students’ self-perception of their language identity”,Theory and Practice of SLA. Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. Vol.1 (1), 51-68.
Owczarek, Dorota. 2012. "Beyond Lingustic, Racial and Cultural Borders – New Challenges for Language Pedagogy", Interstudia: Cultural Spaces. Identity within/beyond borders. Bacau: Alma Mater. 246-253.
Owczarek, Dorota. 2010. "Preparing Teacher Trainees for Multicultural Classrooms – Interviews with Erasmus and Comenius Students", w (red.) H. Komorowska i L. Aleksandrowicz-Pędich, Coping with Diversity. Language and Culture Education. Warszawa: SWPS Academica. 303-313.
Owczarek, Dorota. 2010."Instrumenty oceny komunikacyjnej kompetencji interkulturowej", w (red.) M. Gawrońska-Garstka i A. Zduniak Edukacja nieustająca wyzwaniem społeczeństwa informacyjnego. Poznań: Wydawnictwo Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. 315-316.
Owczarek, Dorota. 2009. "The philosophical foundations for developing Intercultural Communicative Competence: The role of dialogue." w (red.) M.Kusiak, Dialogue in foreign language education. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. 39-45.
Owczarek, Dorota. 2006. "The development of professional and personal intercultural communicative competence in the teacher assisstants' experience abroad." Linguodidactica. Białystok: Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku. 159-170.
Owczarek, Dorota. 2005.„Tekst, realioznawstwo a kształcenie kompetencji interkulturowej wśród przyszłych nauczycieli." w (red.) M. Mackiewicz, Dydaktyka języków obcych a kompetencja kulturowa i komunikacja interkulturowa. Poznań: Wydawnictwo Wyższej Szkoły Bankowej. 97-102.
Owczarek, Dorota. 2004. "How to assess ICC – in search of an adequate method". Linguodidactica. Białystok: Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku. 137-152.
Owczarek, Dorota. 2004. „Kształcenie kompetencji interkulturowej on-line. Projekt przeprowadzony w KJO w Poznaniu w ramach programu Democracy Education Exchange Project autorstwa Emily Abbot". 2004 Neofilolog, 25, Poznań. 43-49.
Owczarek, Dorota. 2000. "Songs in the discussion of national identity." w (red.) M. Houten i A. Pulverness New Directions New Opportunities. British Studies Conference Proceedings. Warszawa: The British Council. 150-151.