Języki

Sprawne posługiwanie się językami należy obecnie do jednych z bardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Pracodawcy oczekują nie tylko czystej znajomości języków obcych, ale także sprawnego komunikowania się i umiejętnego wykorzystywania językowego potencjału. Co się z tym wiąże? Lingwista dziś to osoba, która zmieniając język potrafi przestawić się na inny świat, inną kulturę i inne myślenie, zna pułapki dosłowności i moc perswazji a także umie unikać faux pas! 

Na dzisiejszym rynku pracy znajomość jednego języka to minimum, dwóch to standard, a trzech – to dodatkowy atut. 

Wystarczy przejrzeć aktualne oferty pracy w Poznaniu, aby przekonać się, że znajomość języka angielskiego i niemieckiego – języka naszego najbliższego sąsiada, nie jest już dodatkowym atutem osoby szukającej pracy, który decyduje i zwiększa szansę zatrudnienia, tylko jednym z podstawowych wymagań pracodawcy. Obecnie dodatkowym atutem staje się znajomość trzeciego i kolejnego języka, co wynika z coraz szybciej rozwijającej się na wielu płaszczyznach współpracy międzynarodowej.

Umiejętność posługiwania się trzema językami znacząco zwiększa szanse naszych absolwentów na rynku pracy w branży tłumaczeniowej, nauczycielskiej, jako specjalistów ds. komunikacji interkulturowej i wielu innych. Nasi absolwenci dzięki bardzo dobrej znajomości języków obcych znajdują zatrudnienie np. w międzynarodowych koncernach (Volkswagen, MAN,  Carlsberg i inne), biurach tłumaczeń, szkołach, uniwersytetach, biurach podróży, działach marketingu, PR, HR, wydawnictwach i wielu innych.
 
Studiując w ILS zwiększasz szanse na znalezienie wymarzonej pracy, ucząc się dwóch najważniejszych i najczęściej wymaganych w dzisiejszym świecie języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Trzeci język wybierasz sobie sam.

Języki kierunkowe

Język niemiecki
Język angielski

Lektoraty

Lektoraty prowadzone są przez Szkołę Językową UAM – międzywydziałową jednostkę organizacyjną Uniwersytetu, powołaną do organizowania i nauczania języków obcych oraz przeprowadzania egzaminów z języków obcych. W ramach lektoratu studenci mogą wybrać jeden z następujących języków obcych:

język francuski,
język hiszpański,
język włoski,
język rosyjski,
język łaciński.

Więcej: http://sj.amu.edu.pl/strona-glowna/sj/aktualnosci/ostatnio-dodane

 

Szybkie linki:

Kontakt
Wydział Neofilologii
Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM
al. Niepodległości 4,
61-874 Poznań
                             
Sekretariat
tel. +48 61 829 29 25
                             
Webmaster
Mateusz Ławniczak
mateusz@amu.edu.pl
                             
Media społecznościowe