Osiągnięcia studentów kursu literatury amerykańskiej „Pandemia’s Box”

Mam ogromną przyjemność przedstawić Państwu tomik poezji „Pandemia’s Box” autorstwa studentów  mojego kursu literatury amerykańskiej, który w formie zdalnej realizowałam z połączonymi grupami  dydaktycznymi 2-go i 3go roku przy wsparciu dwu studentek z 3 roku ‘asystenta’. Ta niewątpliwie ‘najgorętsza premiera roku’, by użyć słów Lilianny Kłos, głównej redaktorki, edytorki i współautorki tomiku, jest dowodem na nieprzebrane wręcz pokłady potencjału twórczego i kreatywności młodych ludzi oraz zadaje kłam potocznemu przekonaniu o ‘trudności’ odbioru poezji.  Siedemnastu studentów zainspirowanych poezją imagistów / dla niewtajemniczonych- kierunku w poezji anglo-amerykańskiej z lat 1910-1918/ literacko skomentowało trudny czas izolacji , w której przyszło nam żyć z powodu pandemii .Studenci nie tylko napisali wiersze , ale je jeszcze zilustrowali. Życzę Państwu przyjemnej lektury.
mgr Dorota Krystosiak

Pandemia's Box Wersja w pliku PDF